top of page
Б у л і н г

                                                                                         ЗАКЛАД  ДОШКІЛЬНОЇ  ОСВІТИ

                                                                                                     ЯСЛА – САДОК

                                                                                                       «РОМАШКА»

                                                                                         КОЗІВСЬКОЇ  СЕЛИЩНОЇ  РАДИ

                                                                                                         НАКАЗ

             Від  14 лютого  2022 року                                                                                                    № 25

 

          Про запобігання булінгу в 2022 році

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Статуту ЗДО, статті 11 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», листа МОН України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) від 18 грудня 2018 року № 2657 VІІІ», листа МОН України від 29.12.2018 № 1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу», листа Міністерства освіти і науки України від 20.03.2020 № 6/480-20 «Про план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти» та з метою створення безпечного освітнього середовища, попередження булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від булінгу, та ефективного реагування на факти насильства в закладах освіти

         

        НАКАЗУЮ:

1. Визначити Пархуць І.Д., вихователя , уповноваженою особою для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від батьків, або осіб, що їх заміняють постраждалої дитини чи інших осіб.

2. Вихователю Пархуць І.Д..:

1) вчасно повідомляти уповноважені підрозділи органів Національної поліції України Службу у справах дітей про випадки боулінгу;

2) довести до відома батьків, або осіб, що їх заміняють здобувачів освіти, педагогічних працівників та інших учасників освітнього процесу щодо їх обов'язку повідомляти про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб;

3. Вихователям вікових груп:

1) нести персональну відповідальність за дотримання законодавства щодо захисту суспільної моралі, попередження випадків жорстокості та насильства серед неповнолітніх, активізувати діяльність, спрямовану на розвиток духовності та зміцнення моралі у дітей;

2) проводити заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, що спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства;

3) у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на домашнє насильство, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини, повідомити керівникові закладу освіти чи практичному психологу таку інформацію з метою планування подальших дій щодо заходів для надання медичної, психологічної або іншої допомоги постраждалому.

Відповідальні: вихователі всіх вікових груп
Термін виконання: постійно

4. Завідуючій господарством Пуціль М.З.. щотижня здійснювати перевірку приміщень, території закладу освіти з метою виявити місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу.

5. Затвердити :

- «План заходів щодо запобігання булінгу в ЗДО «Ромашка» на 2022 р.» (додаток 1).

- Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб причетних до булінгу (цькування) (додаток 2)

6. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою

Додаток 1
до наказу по ЗДО "Ромашка"
від 14.02.2022 №25

                                                                                                   План заходів

                                 щодо запобігання булінгу в ЗДО «Ромашка» на 2022 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2
до наказу по ЗДО "Ромашка"
від 14.02.2022 №25

 

          Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб

                                                              причетних до булінгу (цькування)

    1.Відповідно до заяви про випадок булінгу (цькування) керівник закладу освіти видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

    2.Наказом керівника закладу освіти по ДНЗ пишеться наказ про створення Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі директора, педагогічних працівників, психолога та батьків потерпілого, зацікавлених осіб.

   3.Розглянувши письмову заяву, керівник закладу освіти скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) і окреслює подальші дії.

  4.Комісія протягом однієї доби проводить розслідування, з’ясовує всі обставини цькування та приймає відповідне рішення.

  5.За умови визнання Комісією результатів розслідування фактом булінгу (цькування), керівник освітньої установи протягом однієї доби повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України, Службу у справах дітей.

   6.Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу(цькування) реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.

 

  7.У разі не визнання Комісією факту булінгу (цькування) і незгоди з результатами рішення потерпілим (його представником), керівник освітньої установи рекомендує звернутись постраждалому (його представнику) із заявою до органів Національної поліції України.

 

  8.За будь-якого рішення Комісії з розгляду питань випадків булінгу (цькування), керівник закладу освіти забезпечує психологічну підтримку усіх учасників відповідного процесу.

 

 

 

             Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу                                                                   

                                                  (цькуванню) "https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19  

 

                Процедура подання  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

       1.     Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

       2.     На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).

       3.     Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

       4.     До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

       5.     Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

 

                                                                                         Зразок заяви

                                                                                       Директору ДНЗ

     П.І.Б

     від кого _____________________

                                                                                             ЗАЯВА

                Доводжу до Вашого відома,що останнім часом моя донька (син), ПІБ, постійно зазнає морального та                       фізичного тиску з боку ……(ПІБобразника). Прошу терміново розібратися в ситуації що склалася.

 

                  дата підпис

bottom of page