top of page

Річний  звіт  про  діяльність  закладу 

Звіт  керівника  ЗДО я/с  «Ромашка» перед  педагогічним  колективом  та  громадськістю за 2021-2022 навчальний  рік.

   Заклад дошкільної  освіти ясла-садок  «Ромашка» Козівської  селищної ради  знаходиться  у комунальній  власності Козівської  селищної  ради. Підпорядковується  відділу  освіти , культури , молоді та  спорту Козівської селищної  ради .

Юридична  адреса  закладу : 47602 , Тернопільська обл.. , Тернопільський  район, смт . Козова  , вулиця  Вітошинського 6, тел. 2-33-27 .

Засновником ЗДО я/с «Ромашка»  Козівська  селищна  рада

Заклад розрахований  на 75 місць.

У  закладі  дошкільної освіти функціонує 3  групи :

- ясельна  група ;

- молодшо-середня  група ;

- середньо-старша  група .

Директор ЗДО   Гудова  Світлана  Євгенівна  , освіта  вища .

Заклад дошкільної  освіти працює п’ятиденним робочим  тижнем протягом 9 годин. Вихідні  дні : субота , неділя , святкові  дні .

Щоденний графік  роботи ЗДО я/с «Ромашка» : початок  роботи – 8.00 , закінчення  роботи – 17.00.

Візитна  картка .

Заклад дошкільної  освіти «Ромашка»  розташований  за  адресою : 47602 , Тернопільська обл.. , Тернопільський  район, смт . Козова  , вулиця  Вітошинського 6  

Розпочав  свою  діяльність у 1959  році .

У  закладі  функціонує 3  групи 62  дітей

- ясельна  група  16 дітей;

- молодшо-середня  група  20 дітей  ;

- середньо-старша  група  26 дітей .

Директор ЗДО   Гудова  Світлана  Євгенівна  , освіта - вища ; педагогічний  стаж  16  років ;

Стаж  на  посаді  завідувача – 14 років .

Заклад дошкільної освіти укомплектований педагогічними та медичними кадрами.

У  ЗДО працюють 9  педагогів , з них 2 асистенти вихователя . З них:

  • з вищою    освітою – 5;

  • з середньою спеціальною – 4;

          В закладі дошкільної освіти працюють 2 педагогів, що мають першу кваліфікаційну категорію; 1 педагог, що має звання «Вихователь-методист». Аналіз кількісного та якісного складу педагогічних працівників свідчить про творчий потенціал колективу. Всі педагоги молоді та мають бажання розвивати і удосконалювати свої педагогічні навички.

          Заклад дошкільної освіти  працює за чинною Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Українське дошкілля » та втілює в життя державну політику у галузі дошкільної освіти.

         Впродовж 2021-2022 навчального року заклад дошкільної освіти   спрямовував свою діяльність на розв’язання наступних завдань:

1. Модернізувати систему фізичного виховання дітей дошкільного віку шляхом використання різноманітних форм рухової активності та основ валеологічної культури

2.Вдосконалити роботу по створенню сучасного освітнього простору, сприятливого для реалізації особистісно-орієнтованого підходу до дитини дошкільного віку як цілісної особистості. 

3. .Формування якісного  рівня патріотичного  виховання дошкільників   засобами інтегрованої  освітньої  діяльності ,соціально-громадянської  компетентності дітей дошкільного віку

4.Розвивати емоційний інтелект та стимулювати мислення сучасних дошкільників як передумови розвитку їх особистості.

    Вся методична робота була направлена на вирішення цих завдань. В дошкільному закладі створено всі необхідні умови для методичного забезпечення навчально-виховного процесу. У методичному кабінеті є нормативні документи, дидактичні та наочні матеріали, методична та дитяча література для всіх вікових груп. Методичний кабінет потребує систематичного, повноцінного поповнення різноманітними інформаційними дидактичними матеріалами, посібниками.

       Завдяки надходженню періодичних видань таких як: «Дошкільне виховання», та інтернет  ресурсам ,  педагоги дошкільного закладу мали можливість впродовж навчального року ознайомитись з діяльністю дошкільних навчальних закладів України; мали можливість переглядати розробки творчих та методичних об’єднань педагогів різноманітних навчальних закладів; впроваджувати сучасні методи та технології для ефективної роботи у ДНЗ; використовувати конспекти, сценарії у своїй роботі з дітьми дошкільного віку.

        

На протязі  2021-2022навчального року використовувались різні форми методичної роботи, а саме:

  • консультації: «Сенсорний осередок –основа мовленнєвого та пізнавального розвитку дітей раннього  віку»

  • Забезпечення гармонійного розвитку дитини  через  активні  форми фізкультурно-оздоровчої роботи.

  • Перша до медична допомога

  • Вплив комунікаційної активності дошкільника на його стосунки з дорослими і однолітками

  • Співпраця вихователя та музичного керівника на заняті

 

  • Організація правового виховання дошкільників

семінари-практикуми:

  • «Сучасні підходи до реалізації освітніх завдань у ЗДО»

  •  «Формування креативної особистості дошкільника засобами музичного виховання»

  •  Семінар з використанням інтерактивних технологій "Здоров’я найцінніший скарб

  • Інноваційні  форми роботи з батьками . Місток розуміння між батьками та ДНЗ             

колективні перегляди: заняття

  • Заняття-гра «Парасольки маємо – осінній дощ  закликаємо» Поляк О.М..

  • Заняття  «Кольорові палички »з використанням паличок Кюїзенера  Пархуць І.Д.

  • Заняття «Експерименти у природі» Зерук І.Я.

  • Заняття «Народні ігри»  Скрабут Н.Б.                                                                                                                            Конкурси-огляди груп, виставки робіт вихователів та дітей, інформаційних матеріалів для батьків.        Конкурси  Осіння композиція

Конкур між помічниками вихователів

"Кращі батьківські збори"  Куточок  писанки

Оновлено та поповнено розвивальне середовище у всіх вікових групах, виготовлено та придбано дидактичні матеріали, атрибутика для театралізованої діяльності.

Протягом навчального року проведено 4 педагогічні ради: «Про завдання діяльності колективу», «Формування здоров’язбережувальної  компетенції дитини дошкільника»», «Виховуємо юних  дослідників », «Якісна освіта – вимога сьогодення».

  Під час 2021-2022 навчального рокуЗДО тісно співпрацював зКозівським ліцеєм №2. Була проведена різноманітна організаційно методична робота, а саме: «Знайомство зі школою», де вчителі школи презентували свій навчальний заклад та форми роботи з дітьми молодшого шкільного віку, а у батьків була можливість поспілкуватись безпосередньо з вчителями, які будуть проводити набір першокласників на наступний навчальний рік, почути оцінку підготовленості своїх дітей до навчання у школі. Визначитись з вибором школи для своєї дитини. Адміністрація школи постійно запрошує вихованців нашого дошкільного навчального закладу на шкільні свята, розваги, а батьків – на екскурсії по школі («Різдвяна казка»). Наш дошкільний навчальний заклад, в свою чергу, радо запрошує учнів школи для участі у заходах закладу («День Святого Миколая», батьківська світлиця «На порозі до школи»).

 

 

В організації харчування дошкільний заклад керується Постановою КМУ від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» та  « Інструкцією з організації харчування дітей в дошкільних закладах», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17 .04.2006 р. №298/227, спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України «Порядок організації харчування дітей в навчальних та оздоровчих закладах».

 В дошкільному закладі організовано 3-разове харчування дітей.  Вартість харчування ясельна група 36.00 грн. садові групи 37. 00 грн.  Матеріально-технічне забезпечення харчоблоку відповідає санітарно-гігієнічним нормам. У відповідності до наказів про організацію харчування по ЗДО є відповідальна особа за зняття проб – старша медична сестра Романенко М.З., створена бракеражна комісія з прийому продуктів харчування та продовольчої сировини.

       Для організації раціонального харчування в ЗДО складається з посезонне меню на 3 місяці , спираючись на нові санітарні норми харчування  на зимово-весняний та літньо-осінній періоди року, яке погоджується із санітарно-епідеміологічною службою і затверджується керівником навчального закладу.

       Видача готових страв дозволяється лише після зняття проби медпрацівником.

        Продукти харчування в ЗДО постачають установи, які визначені рішенням тендерних комітетів. Продукти завозить згідно заявок, які надає завгосп щотижня, вони приймаються лише за наявності супровідних документів, які підтверджують їх походження, безпечність, якість, ґатунок, категорію, дату виготовлення на підприємстві, термін реалізації, умови зберігання.

        Не приймаються та не використовуються в ЗДО м'ясо та яйця водоплавної птиці, субпродукти (крім печінки) , річкова та копчена риба, гриби, соуси, майонез, вироби швидкого приготування, квас, кава натуральна, кремові вироби , печиво . Також не використовуються продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, консерванти.

Стан роботи щодо організації харчування в ЗДО обговорено на виробничій  нараді, на нараді при директорі та відображено  у наказах  по закладу.

 Постачання продуктів харчування в цілому здійснювалося задовільно.

        Технологічне та холодильне обладнання у робочому стані. Працівники харчоблоку мають спеціальну освіту та 3 і 4 тарифний розряд.

       Матеріальна база ЗДО у задовільному стані. Оснащення усіх приміщень відповідає нормативним вимогам. Технічне становище будівлі задовільне. За кошти відділу освіти встановлена душова кабіна у ясельній групі.

   Протягом травня облаштовані квітники на території ЗДО; майданчики  охайно покошені  та прибрані .

Враховуючи досягнення, перспективи розвитку, проблеми дошкільного навчального закладу, педагогічний колектив визначив такі цільові пріоритети на 2022-2023 навчальний рік:

1.Формування якісногорівня патріотичноговиховання дошкільниківзасобами інтегрованоїосвітньоїдіяльності ,соціально-громадянськоїкомпетентності дітей дошкільного віку

2.Вдосконалити роботу по створенню сучасного освітнього простору, сприятливого для реалізації особистісно-орієнтованого підходу до дитини дошкільного віку як цілісної особистості.

 

3.Модернізувати систему фізичного виховання дітей дошкільного віку шляхом використання різноманітних форм рухової активності та основ валеологічної культури.

 

4.Розвивати емоційний інтелект та стимулювати мислення сучасних дошкільників як передумови розвитку їх особистості.

Протягом  2022   року :

Протягом  року придбано :

Кошти державного  бюджету    8800  грн.

  1. Двері  металеві  вхідні  1 шт.

  2. Біотуалет 1шт..

  3. Умивальник 1 шт.

Кошти  спонсорів 10 000 грн,

  1. Душова кабіна ;

  2. Унітаз ;

  3. М’який інвентар ( штори, рушники кухонні )

  4. Посуд

Протягом 2022  року  проведено  ремонти  на  суму 20 000 грн.                                               Поточний ремонт  усіх  приміщень ДНЗ , ремонт та монтування умивальника та унітазу у туалеті для персоналу, облаштовано  найпростіше  укриття ;відремонтовано  архітектурні  споруди на  ігровому та спортивному  майданчики; встановлено  нову  огорожу на ясельному майданчику .

Звіт  керівника  ДНЗ «Ромашка» перед  педагогічним  колективом  та  громадськістю за 2020-2021 навчальний  рік.

 заклад дошкільної освіти   ясла-садок  «Ромашка»  знаходиться  у комунальній  власності Козівської  селищної  ради.

Юридична  адреса  дошкільного  навчального  закладу : 47600 , Тернопільська обл.. , Козівський  район, смт . Козова  , вулиця  Вітошинського 6.

Засновником є  Козівська  селищна  рада

Заклад розрахований  на 75 місць.

У  дошкільному  навчальному  закладі  функціонує 3  групи :

- ясельна  група ;

- молодшо-середня  група ;

- середньо-старша  група .

Завідувач  ДНЗ  Гудова  Світлана  Євгенівна  , освіта  вища .

Дошкільний  навчальний  заклад  працює п’ятиденним робочим  тижнем протягом 10.5 годин. Вихідні  дні : субота , неділя , святкові  дні .

Щоденний графік  роботи ДНЗ : початок  роботи – 7.30 , закінчення  роботи – 18.00.

 

Візитна  картка .

Дошкільний   навчальний   заклад «Ромашка»  розташований  за  адресою : 47600 , Тернопільська обл.. , Козівський  район, смт . Козова  , вулиця  Вітошинського 6,.

Розпочав  свою  діяльність у 1959  році .

У  дошкільному  навчальному  закладі  функціонує 3  групи :

- ясельна  група  20 дітей;

- молодшо-середня  група  23 дітей  ;

- середньо-старша  група  25 дітей .

Завідувач  ДНЗ  Гудова  Світлана  Євгенівна  , освіта - вища ; педагогічний  стаж  16 років ;

Стаж  на  посаді  завідувача – 14 років .

В  дошкільному  начальному  закладі працюють :

Вихователі - 6  осіб ;

Музичний  керівник – 1 особа ;

Помічник  вихователя – 3 особи ;

Кухар – 2 особи;

Медсестра – 1 особа ;

Оператор  пральних машин – 1 особа ;

Підсобний робітник – 1 особа ;

Завгосп – 1 особа ;

Кастелянка – 1 особа ;

Оператор котельні – 1 особа.

Заклад  працює  за Базовою  програмою  розвитку дитини  дошкільного  віку «Українське  дошкілля» .

        Пріоритетним  напрямком є  патріотичне  та  фізичне  виховання , педагогічний  колектив  працює  над вихованням  справжніх  патріотів  нашої  України, посиленням ідеї  здорового  способу  життя .       

        Організовуючи життєдіяльність дошкільників, педагоги надають перевагу основним видам дитячої діяльності, стимулюють розвиток їх самосвідомості та самостійності. У різних видах діяльності педагоги залучають дітей до розв'язання реальних життєвих проблем, допомагають кожному вихованцю:

-           оволодіти практичними і життєво необхідними вміннями;

-           доводити до кінця розпочату справу, знаходити різні способи досягнення мети;

-           навчитись орієнтуватися в нових умовах життя;

-           посісти гідне місце в колі однолітків;

-           відчувати межу допустимої поведінки;

-           мати реалістичну самооцінку;

-           не боятися робити помилки;

-           само розвиватися, само виховуватися,самовдосконалюватися.

       Ефективність фізкультурно – оздоровчої роботи з дошкільниками  забезпечувалася комплексним застосуванням різних засобів фізичного виховання, активізацією рухового режиму, проведенням загартовуючих процедур. Ознайомившись з різними видами нетрадиційного оздоровлення дітей , педагоги  продовжували використовувати  в роботі з вихованцями  ароматерапію , ходьбу по  « сольовій  доріжці», вправи  для  розвитку  дрібної  моторики рук , для  лікування та  профілактики  плоскостопості тощо. Створена  система оздоровчих  та  фізкультурних заходів першочерговим  вважала завдання  щодо  формування  у дітей мотивації  здоров’я  і  поведінкових     навичок  здорового способу життя .

      Питанню наступності приділяється велика  увага . Співпраця дошкільного  закладу  і Козівської  ЗОШ проявляється у  взаємовідвідування  занять  педагогами , організацією  екскурсій  до  школи , запрошується  адміністрація  школи  , педагоги  до  перегляду свят.

     Протягом  року планомірно  проводилася  робота з членами  родин  вихованців закладу. Вихователі  постійно  спрямовували самоосвіту  батьків  з різних  питань , стимулювали  їх  прагнення і  вміння  поповнювати  свої  педагогічні  знання .  У  процесі  спілкування з  батьками  вихователі  намагалися  створити  атмосферу  довіри, враховувати  особливості  кожної  родини . Членів  родини  постійно  запрошували  брати  участь  у батьківських  зборах ( загальних  та  групових) . У  батьківських  куточках  вихователі  систематично розміщували  інформацію різноманітної  тематики  про  розвиток , виховання  та  навчання  малюків  дошкільного  віку.        Розуміючи, що  соціальний розвиток дошкільників – спільне завдання дошкільного закладу та родини, педагоги  постійно залучають членів родин до активної участі в житті групи, надають практичні поради відповідно до тактики поведінки з дітьми, розповідають, як навчити малюків знаходити різні способи позитивного розв’язання життєвих проблем, пропонують разом з дітьми вдома виготовляти родинні дерева, різноманітні поробки тощо

               Однією із ефективних додаткових форм організації освітнього процесу в   умовах дошкільного навчального закладу є гурткова робота, яка спрямована на  задоволення потреб та інтересів дітей до певного виду діяльності, виявлення та  розвиток у них загальних та спеціальних здібностей. З огляду на це, у дошкільному закладі протягом поточного навчального року функціонував   гурток : англійської  мови. За програмою Шкваріної Т.М. Англійська мова для дітей  дошкільного  віку .

      Харчування в ДНЗ здійснювалось відповідно до п.5 ст. Закону «Про дошкільну

освіту», п.25 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого

постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року  № 1591

 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»,

Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах».

Вартість  харчування на одну  дитину протягом  року  становила : ясельна  група -20 грн. ; садові  групи – 21 грн.                                                                                                                                                                                               

     Сучасні умови диктують нові вимоги щодо виховання творчої особистості, яка здатна вирішувати життєво важливі проблеми. Серед  багатьох педагогічних проблем дошкільної освіти набуває актуальності розвиток творчого мислення дитини, творчої активності, творчого ставлення до життя.  Креативна лінія розвитку, яка була відсутня у попередніх програмах, вкрай необхідна для закладання основ творчої особистості,  розвитку дитячої творчості. Педагоги ДНЗ «Ромашка» визнали, що цьому питанню приділяється недостатня увага. 

     Ураховуючи сучасні вимоги,  потрібно  продовжувати приділяти належу увагу питанню соціалізації дошкільників,  патріотичному  вихованню ,  реалізовувати заплановані заходи по фізкультурно – оздоровчій  роботі з дошкільниками, не припиняти пошук нових  ефективних форм та методів роботи  з вихованцями.

      У  дошкільному  навчальному закладі  «Ромашка» створені всі необхідні умови для охорони життя та зміцнення здоров'я дітей, їх повноцінного всебічного розвитку.

Протягом 2020 - 2021  року дошкільний  навчальний  заклад  працював повноцінно  та  наполегливо .

Протягом  року придбано 

1.         ламінатор 1 шт.

2.        столи письмові 4 шт;

3.         стільці дорослі 10 шт ;

4.        міксер  ;

5.         Килими та  коврові доріжки ;

6.         М’який інвентар ( штори , рушники )

7.         Світильники ;

8.         ігрові споруди на майданчиках 

Протягом 2021  року  проведено поточний ремонт частини  стель    на  суму 175 000 грн.                                               Поточний ремонт  усіх  приміщень ДНЗ  , замінено частково  світильники , розетки вмикачі .                                                  

bottom of page