top of page
Сторінка здоров’я
ДИХАЛЬНА ГІМНАСТИКА

 

     Дихати людина вміє з моменту народження, але дихати правильно, виявляється, потрібно ще навчитися. Засновники дихальної гімнастики говорять, що «вміння керувати диханням сприяє вмінню керувати собою». Крім того, дихальні вправи для дітей корисні ще й тим, що можуть допомогти вилікуватися від деяких хвороб і зміцнити імунітет. 

 

     Дихальна система дитини ще не досконала. Розвиваючи її, ви зміцнюєте захисні сили організму. Основна ідея дихальної гімнастики для дітей — насичення всього організму киснем. Крім того, дихальні вправи стимулюють роботу серцево-судинної та нервової систем, покращують травлення, а також допомагають розслабитися, заспокоїтися і відпочити.

 

     Дитину важко навчити дихати, адже цей процес відбувається в неї природно, але малюк ні за що не відмовиться пограти в нову захопливу гру, запропоновану вами. Вже змалечку можна виконувати вправи, які сприяють правильному ритмічному диханню. Для того щоб комплекс дихальних вправ був корисним для дітей, слід попередньо провітрити кімнату. Кожну вправу слід повторювати не більше ніж 2-3 рази, щоб, по-перше, у дитини не закрутилася голова від надлишку кисню, а по-друге, малюк не втратив інтересу.

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ
 

     Перед кожним прийомом їжі стіл сервірують згідно з меню. З дворічного віку дітей привчають користуватися серветкою. На четвертому році життя навчають користуватися виделкою, а на п’ятому — негострим ножем. Дітей слід привчати сідати охайними за стіл, з чистими руками, сидіти за столом правильно і користуватися столовими приборами (згідно з вимогами навчальної програми). Руки необхідно мити безпосередньо перед тим, як діти сідають за обідні столи, і після приймання їжі.

 

     З чотирирічного віку дітей навчають чергувати в групі під час вживання їжі з використанням санітарного одягу (фартушки, косинки, ковпаки), сервірувати столи, збирати використаний посуд.

 

     Організовуючи харчування, необхідно дотримуватися принципів наступності та єдності вимог у ДНЗ і в родині. Питання раціонального харчування дітей слід порушувати на батьківських зборах, консультаціях для батьків, висвітлювати в інформаційних куточках.

 

     Для правильної організації годування дитини вдома, особливо у вихідні та святкові дні, батьки повинні знати режим і специфіку харчування в ДНЗ, тому щодня в інформаційних куточках необхідно вивішувати меню із зазначенням виходу страв.

 

     Для частування дітей у дні народження, інші свята можна використовувати приготовлені у закладі пиріжки, пиріг або принесені батьками фрукти, ягоди, цукерки, печиво (промислового виробництва). З метою попередження захворюваності на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння дітей суворо заборонено приносити у ДНЗ кремові вироби (торти, тістечка), морозиво, напої, зокрема солодкі газовані тощо.

 

     Для збереження апетиту не рекомендують годувати дитину вдома вранці перед відвідуванням ДНЗ, винятком можуть бути яблуко, морква, овочевий сік у кількості 50–100 г. Якщо дитина поснідала вдома, їй не слід снідати вдруге.

 

     Заборонено садити дітей за столи до завершення сервірування. У ясельних групах годування дітей, які можуть їсти самостійно, організують так, щоб вони не чекали на їжу. Їх годують невеликими групами, водночас по 3–4 дитини за столом, і після вживання першої страви дітям необхідно відразу подавати другу страву тощо. Велика кількість залишків на тарілках (понад 15 % від об’єму порції) може свідчити про погане самопочуття дитини, низьку смакову якість страви, помилки в режимі харчування (скорочені інтервали між прийомами їжі тощо).

bottom of page