top of page
pravyla_dnz_2.jpg
pravyla_dnz_1.jpg

                                        Правила роботи

               та встановлених обмежень в період карантину

дошкільного навчального закладу (ясла – садок) «Ромашка»

 

1.     Режим роботи закладу під час послаблення карантину з 8.00 до 17:00 

2.     Батькам та стороннім особам заборонено заходити в приміщення закладу, обмежується перебування на території закладу.

3.     На період впровадження карантину формується нова, тимчасова мережа груп.

4.     На усіх входах до закладу облаштовані місця для обробки рук спиртовмісними   антисептиками з концентрацією активної діючої речовини понад 60% для ізопропіленових спиртів та понад 70% для етилових спиртів та розміщена пам’ятка з їх використання. Також розміщенні дезінфікуючі килимки для знезараження взуття. Самостійний доступ дітей до спиртовмісних антисептичних засобів обмежений. Дітям обробляють руки вологими антибактеріальними серветками, які приносять із собою.

5.     Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання обробці рук антисептичним засобом, миття рук, навчання правилам етикету під час чхання та кашляння тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.

6.     На період карантину в закладі:

·        розроблено адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об’єднання/змішування груп;

·        обмежено  кількість дітей в групах до 15 осіб, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням;

·        проводяться додаткові ігри та вправи, що доносять дітям  важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;

·        надається пріоритет активній руховій діяльності на відкритому повітрі;

·        обмежуються заняття та ігри, що передбачають безпосередній  фізичний контакт між дітьми та персоналом;

·        обмежуються заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентарю;

·        процес харчування організовано таким чином, щоб мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

7.     Працівники закладу забезпечені п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів та організовано контроль за їх використанням.

·        проведено навчання працівників правилам використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;

·        санвузли забезпечені рідким бактерицидним милом та паперовими рушниками;

·        в кожній групі здійснюється централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією. Забезпечується недоступність для дітей контейнерів (урн), для використання ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання.

·        працівники закладу здійснюють вологе прибирання з використанням миючих та дезінфікуючих засобів за графіком вологого прибирання та дезінфекції поверхонь, не рідше ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять. Обробляють іграшки після обіду та ввечері  2-х відсотковим мильно – содовим розчином;

·        проводять квартування приміщень бактерицидними лампами, згідно графіку, за умови відсутності людей у приміщенні;

·        провітрювання (наскрізне, кутове) приміщень здійснюється за графіком не менше 15 хвилин кожні 1,5 – 2 години, за умови відсутності дітей у приміщенні. Тривалість провітрювання залежить від температури повітря назовні та напрямку вітру;

·        працівник закладу, у якого є симптоми ГРВЗ не допускається до роботи, про їх наявність повинен негайно повідомити керівника, залишити територію закладу, самоізолюватися, звернутися до сімейного лікаря. У разі захворювання працівника на COVID – 19, в закладі буде проведено повну дезінфекцію.

8.     На період карантину працівникам закладу забороняються:

·        використання багаторазових (тканинних) рушників;

·        використання м’яких (м`яконабивних)  іграшок;

·        використання килимів;

·        перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;

·        проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів);

·        проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

9.     Перед початком роботи проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти з подальшим записом показників у відповідний журнал  температурного скринінгу працівників.

·        працівники в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2оС  або ознаки ГРВІ, не допускаються до виконання обов`язків.;

·        при вимірюванні температури тіла контактним методом, необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія, після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфікуючого засобу.

10.   Працівники закладу зобов’язані зобов’язані:

·        чітко дотримуватись санітарних та протиепідемічних заходів (постійно використовувати маски та рукавички, за потреби змінювати їх, здійснювати дезінфекцію рук);

·        регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

·        постійно змінювати спецодяг (халати для перебування на вулиці, для перебування в групі, для отримання їжї, для миття приміщень, одяг для медичних працівників під час прийому і огляду дітей і внутрішнього переміщення в закладі);

·        утримуватись від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань: кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;

·        самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

11 Батьки дають письмову (в електронному вигляді) згоду щодо дотримання вимог під час послаблення карантину,  Про прихід дитини до дитячого закладу вперше після карантину  повідомити вихователя (в телефонному режимі або через соціальні мережі) до 17:00 години дня напередодні, тобто за 1 день до приходу у заклад.

·        батьки мають приводити дитину тільки з з комплектом необхідного одягу на 1 день (в рюкзаку у дитини). Батьки слідкують, щоб діти не приносили з дому самокати, велосипеди, будь – які іграшки.

·        ввечері  усі речі дитини батькам необхідно забрати додому, оскільки шафки і роздягальня піддаються додатковій дезінфекції. При необхідності забрати дитячі речі, повідомте про це вихователя, працівник дошкільного закладу видасть їх;

·        батькам уникати близького контакту з працівниками дошкільного закладу, іншими батьками і дітьми;

·        всі питання щодо організації освітнього процесу з’ясовувати в телефонному або он-лайн режимі.

12. Ранкове приймання дитини до закладу буде здійснювати вихователь з 7:30 до 9:00 години на прогулянковому майданчику (за несприятливих погодних умов –   на вході до приміщення групи), передачу батькам дитини після закінчення дня проводить вихователь групи на прогулянковому майданчику (за несприятливих погодних умов – на вході до приміщення групи). Батьки або особи, що їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.

·        температурний скринінг дітей проводять при вході у заклад (початковий) та кожні 4 години (поточний)  з подальшим записом показників у відповідний журнал температурного скринінгу вихованців. При найменших ознаках захворювання дитина в дошкільний заклад не допускається.

·        Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2оС або ознаки респіраторних захворювань, ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

13. Інформування щодо встановлених обмежень та умов роботи закладу в період адаптивного карантину розміщені на входах до закладу та на сайті закладу.

 

 

  Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів

     у дошкільному навчальному закладі (ясла – садок)  «Ромашка»

       на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної                                                 хвороби (СОVID-19)

 

Організація протиепідемічних заходів у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 24 березня 2016 року №234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 року № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та з урахуванням цих тимчасових рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).

1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов'язків.

При вимірюванні температури тіла контактним методом, необхідно забезпечити обов'язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

2. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал довільної форми.

Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

3. Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов - на вході до приміщення). Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.

4. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.

5. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.

6. На період карантину забороняється:

·         використання багаторазових (тканинних) рушників;

·         використання м'яких (м'яконабивних) іграшок;

·         використання килимів з довгим ворсом;

·         перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;

·         проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів);

·         проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

7. На період карантину рекомендується:

·         розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об'єднання/змішування груп;

·         обмежити кількість дітей в групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням;

·         проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;

·         надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;

·         переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;

·         обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

·         обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;

·         забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

8. Засновник повинен забезпечити:

·         працівників п'ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;

·         навчання працівників правилам використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;

·         наявність рідкого мила та паперових рушників в санвузлах;

·         інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;

·         дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;

·         вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів;

·         провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;

·         централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;

·         недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;

·         тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722.

9. Працівники повинні:

·         регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

·         утримуватись від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;

·         самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

 

 

 

bottom of page